in

Hrvatski mediji oduševljeni karatistima iz kluba “Unija” iz Tešnja: Osvojili su čak 15 zlatnih medalja, iz Gradskog vrta u Tešanj otišao trofej Željka Šustera!




Članovi Karate kluba Unija iz Tešnja bili najuspješniji učesnici Kupa Grada Osijeka – piše Glas Slavonije.

Od Slavonaca istaknuli se Brođani – dodaje se u tekstu.

Na dan velikog uspjeha hrvatskog karatea kada je Ivan Kvesić u Madridu postao svjetski prvak, Osječki karate savez u subotu je u dvorani Gradski vrt organizirao Kup grada Osijeka na kojemu se okupilo 462 takmičara iz 40 klubova iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine i Srbije.




Upravo je goste iz Srbije i BiH posebno pozdravio Zvonko Biondić, predsjednik Osječkog karate saveza, toekom otvorenja na kojemu su uime Grada Osijeka i Osječko-baranjske županije sve goste pozdravili Ante Vučemilović-Šimunović, predsjednik Zajednice sportskih udruga Grada Osijeka, i Dubravko Ižaković, glavni tajnik Sportske zajednice Osječko-baranjske županije.

Na četiri tatamija na kojemu su se takmičenja odvijala tokom cijeloga dana u katama i borbama, najviše uspjeha imali su članovi Unije iz Tešnja. Osvojili su čak 15 zlata, 11 srebra i 19 bronci te im je kao najuspješnijem klub pripao trofej Željko Šuster, po istaknutom osječkom karate i sportskom djelatniku. Sveukupno drugo mjesto osvojio je KK Čakovec (9,4,3), a na trećem mjestu, kao najuspješniji slavonski klub, bio je KK Slavonski Brod (6,7,6). Treba spomenuti kako su sudjelovali svi aktivni osječki karate-klubovi, a posebno zapaženi bili su članovi KK-a Esseker, Hrvatskog Sokola i Karate akademije Osijek.

Borbe




Službeni rezultati – borbe: U-10 (učenici) – 26 kg: 1. Mato Đukić (Esseker), 3. Marko Šteler (Beli Manastir 98); -30 kg: 1. Franjo Janjić (Hrvatski dragovoljac), 2. Filip Periša (Vinkovci), 3. Mislav Spajić (Virovitica), 3. Nikola Birač (Slavonski Brod); -34 kg: 1. Mislav Iličić (Vinkovci), 2. Luka Lovković (Esseker), 3. Filip Periša (Vinkovci); -38 kg: 1. Bartol Klanac (Karate akademija Osijek), 2. Luka Škripić (Karate akademija Osijek), 3. Damir Čulubrk (SKK Iktus); U-10 (učenice). 1. Paula Panić (Ipon Zagreb), 2. Petra Dogan (Max); – 32 kg: 1. Eva Požega (Max); + 36 kg: 1. Ružica Vukić (Max); U-12 (mlađi učenici): 1. Franko Janjić (Hrvatski dragovoljac), 2. Matej Naletić (Max), 3. Luka Marković (Shotokan Darda); – 34 kg: 1. Borna Kujundžić (Slavonski Brod); – 38 kg: 1. Tarik Salkić (Regeneracija); 2. Luka Požega (Max), 3. Filip Geljić (Vinkovci); – 42 kg: 1. Bartol Kadić (Lotos), 3. Jakob Đebro (Virovitica); – 46 kg: 1. Lazar Purić (Borac Čačak), 2. Marko Tomljenović (Slavonski Brod), 3. Kristijan Vukadinović (Slavonski Brod); +46 kg: 1. Sven Strahija (Globus), 3. Adrian Buinac (Ictus); U-12 (učenice): – 32 kg: 1. Aida Trstenjak (Globus), 3. Melisa Čornak (KK Shotokan Darda); -36 kg: 1. Laura Sirahija (Globus), 2. Katia Šegavčić (Hrvatski Sokol); – 40 kg: 1. Dora Has (Slavonski Brod), 2. Emanuela Kockarević (Max), 3. Lucija Martinović (Vinkovci); – 44 kg: 1. Emanuela Kockarević (Max), 2. Marija Panjković (Nexe); +44 kg: 1. Ana Terihaj, 2. Karla Karačić (Karate akademija Osijek), 3. Veronika Čengić (Slavonski Brod), 3. Tena Ferčec (Nexe); U-14 (mlađi kadeti): – 36 kg: 1. Tarik Salkic (Regeneracija); – 41 kg: 1. Bartol Kadić (Lotus); – 45 kg: 1. Josip Slaviček (Vinkovci), 2. Mihael Veselčić (Vinkovci), 3. Feliks Vičić (Slavonski Brod), 3. Ivan Stranjak (Karate akademija Osijek); – 48 kg: 1. Dino Imširović (Tempo), 3. Matej Potkovac (Karate akademija Osijek); – 52 kg: 1. Lovro Farkaš (Globus), 3. Leon Udarović (Vinkovci), 3. Matej Tisucki (KK Max); – 57 kg: 1. Petar Gudelj (Esseker), 2. Leon Udarović (Vinkovci); + 57 kg: 1. Nikola Gondi (Virovitica); U-14 (kadetkinje): – 40 kg: 1. Ana Lujić (Slavonski Brod); – 45 kg: 1. Ema Marčec (Globus), 3. Karla Karačić (Karate akademija Osijek), 3. Lucija Lang (Shotokan Darda); – 50 kg: 1. Lana Kockarević (Max), 3. Melani Čornok (Shotokan Darda); – 55 kg: 1. Larisa Zenunović (Selken), 2. Zvjezdana Saveljić (Nexe), 3. Tara Nicole Bonačić (Virovitica); + 55 kg: 1. Elena Hoxhaj (KK 10. DAN), 3. Nika Vukomanović (Nexe); U-16 (kadeti): – 52 kg: 1. Mihajlo Marković (Borac Čačak), 2. Ćujo Luka (Ictus), 3. Casper Unferderber (Nexe); – 57 kg: 1. Mirza Salković (Sloboda Tuzla), 2. Mihael Štefović (Virovitica), 3. Kristijan Nedeljković (Kuna); – 63 kg: 1. Josip Slukić (Globus), 1. Leon Kljajić (Ictus); – 70 kg: 1. Vukašin Vuković (Ravangrad), 2. Filip Šarić (Ictus), 3. Lovro Tisucki (Max), 3. Benjamin Ljubas (Max); + 70 kg: 1. Luka Birač (Slavonski Brod), 3. Lovro Tisucki (Max); U-16 (kadetkinje) – 50 kg: 1. Ema Marčec (Globus); – 54 kg: 1. Mina Trikoš (Borac Čačak), 2. Asja Štaimajer (Vukovar 91), 3. Maja Kozlinger (Virovitica); + 54 kg: 1. Ana Filipović (Globus), 3. Ema Pendić (Vukovar 91); U-18 (juniori): -55 kg: 1. Benjamin Josip Szabo (KK Skrivski Termal); – 61 kg: 1. Petar Vasović (Borac Čačak), 2. Borna Lang (Shotokan Darda), 3. Leon Kljaić (Ictus); – 68 kg: 1. Sadin Mulahalilović (Tempo), 2. Patrik Lukačević (Virovitica), 3. Patrik Ifko (Karate akademija Osijek), 3. Borna Gudelj (Esseker); – 76 kg: 1. Luka Birač (Slavonski Brod), 2. Borna Gudelj (Esseker), 3. Domagoj Puđa (Vukovar 91); +76 kg: 1. Mihailo Arsović (Borac Čačak), 2. Karlo Alerić (Vukovar 91); U-18 (juniorke): 1. Sara Novak (Globus); + 59 kg: 1. Tamara Živković (Borac Čačak)

KATE




Službeni rezultati: U-8 (cicibani): 1. Rejhan Bašić (Unija Tešanj), 2. Marko Šteler (Beli Manastir 98), 3. Gabrijel Nemet (Karate akademija Osijek); U-8 – KB: 1. Rejhan Bašić (Unija Tešanj), 3. Gabrijel Nemet (Karate akademija Osijek); U-8 K: 1. Ejub Kavazović (Unija, Tešanj); U-8 (cicibanke) – KC: 1. Ena Karadžehenemović (Unija Tešanj), 3. Iva Kockarević (Max); U-8-K: 1. Ema Aišić (Hrvatski Sokol); U-10-KC 1. Adnan Hasić (Tempo), 2. Dani Avdagić (Slavonski Brod), 3. Dominik Briševac (Ictus); U-10-KB: 1. Hidajet Jašić (Unija Tešanj), 3. Frano Lovrić (Nova Gradiška); U-10-K: 1. Ejub Kavazović (Unija Tešanj); U-10 – KC: 1. Ajla Omeragić (Unija Tešanj), 2. Katja Štaimajer (Vukovar 91), 3. Lana Krilj (Nova Gradiška); U-10 – KB: 1. Lara Gudelj (Esseker), 2. Dora Andrić (Esseker), 3. Petra Dogan (Max); U-10 K: 1. Ema Aišić (Hrvatski Sokol), 2. Lara Gudelj (Esseker), 3. Magdalena Leskur (KK Osijek); U-12 (učenici) – KC: 1. Leo Poturica (Nova Gradiška), 2. Frano Lovrić (Nova Gradiška), 3. Roko Samac (Nova Gradiška), 3. Natko Makovičić (Nova Gradiška); U-12-KB: 1. Ensar Bašić (KK Unija Tešanj) U12-K: 1. Tarik Salkić (Regeneracija), 3. Fran Seligman (Hrvatski Sokol), 3. Ivano Bajrak (Vukovar 91); U-12: 1. Ajla Omeragić (Unija Tešanj), 2. Helena Gašić (Slavonski Brod), 3. Elena Marunček (Ictus), 3. Lana Poturica (Nova Gradiška); U-12-KB: 1. Karla Jurić (Slavonski Brod), 3. Marta Jakobfi (Beli Manastir 98); U.12-K: 1. Katia Šegavčić (Hrvatski Sokol), 2. Rita Mustapić (Slavonski Brod), 3. Laura Erak (Virovitica); U-14 (mlađi kadeti) -KC: 1. Nikola Drljača (Ravangrad), 2. Natko Makovičić (Nova Gradiška), 3. Robert Vukojević (Ictus); U-14 – KB: 1. Rijad Rošić (Unija Tešanj); U-14-K: 1. Tarik Salkić (Regeneracija), 2. Fran Seligman (Hrvatski Sokol); U-14-KC (ml. kadetkinje): 1. Tamara Vučković (Ravangrad), 2. Lata Poturica (Nova Gradiška), 3. Nika Festetics De Tolna (Hrvatski Sokol), 3. Elena Marunček (Ictus); U-14-KB: 1. Isidora Mamlić (Bijelo Brdo), 2. Karla Molnar (Vukovar 91), 3. Gloria Križaj (Beli Manastir 98), 3. Dorotea Lemund (Beli Manastir 98); U-14-K: 1. Emina Tanović (KBS Selken), 3. Katia Šegavčić (Hrvatski Sokol); U-16 kadeti – K: 1. Uroš Stojanović (Beogradski karate savez), 3. Patrik Kokić (Esseker); U-16 (kadetkinje): 1. Mirna Mešić (Beogradski karate savez), 2. Matea Ećimović (Slavonski Brod); U-18 (juniori): 1. Uroš Subota (Beogradski karate savez), 2. Matija Relić (Virovitica), 3. Dino Adamović (Esseker), 3. Mihael Ećimović (Slavonski Brod); U-18 (juniorke): 1. Marija Radović (Beogradski karate savez), 2. Klara Cindrić (Esseker), 3. Barbara Kokić (Esseker); seniori: 1. Uroš Subota (Beogradski karate savez), 2. Mihael Ećimović (KK Slavonski Brod), 3. Pavor Macura (KK Vukovar 91); seniorke: 1. Sara Malčec (KK Virovitica); veterani: 1. Igor Ljubanski (Polet), 2. Marko Tunjić (Vukovar 91); veterani V50: 1. Igor Ljubanski (KK Polet); natjecatelji s invaliditetom: Wm-K: 1. Aleksandar Bajić (HVIDRA Osijek), 2. Nemanja Kojčić (Bijelo Brdo): MHm-K: 1. Goran Đukić (HVIDRA Osijek); KATE ekipno (mlađe učenice): 1. Unija Tešanj, 3. KK Osijek, 3. Nova Gradiška; mlađe učenice: 1. Karate akademija Osijek, 2. Esseker; učenice: 1. Unija Tešanj, 2. Slavonski Brod, 3. Esseker i Karate akademija Osijek; mlađi kadeti: 1. Unija Tešanj; mlađe kadetkinje: 1. S. Krivski-Termal, 2. Slavonski Brod; kadeti i juniori: 1. Esseker; kadetkinje i juniorke: 1. Esseker, 2. Vukovar ‘91.

Šemsudin Mehmedović bez dlake na jeziku: Izbacivanje SDA iz kantona bit će korisno

Reprezentativac Srbije će igrati za BiH: Uzeo sam bh. državljanstvo, Bosna je moja domovina!