in ,

Lazio pregazio Romu: Džeko se svađao sa pola ekipe, Kolarov pocrvenio…

Jedan od najvećih gradskih derbija na planeti večeras na stadionu Olimpico u Rimu igraju Lazio i Roma.

Lazio je slavio sa laganih 3:0.

Derby della Capitale, u kojem je nominalni domaćin Lazio dosta bolje otvorio susret, a dva reprezentativca Bosne i Hercegovine večeras su se našla na suprostavljenim stranama.

Bolju igru Lazio je krunisao u 12. minuti, kada je Caicedo lako prošao nakon duplog pasa kroz odbranu Rome i pogodio za vodstvo “nebeskoplavih”.

Sjajnu priliku za Romu u 23. minuti imao je Edin Džeko, koji je nakon lijepog driblinga, šutirao sa vrha šesnaesterca, ali je golman Lazia lako zaustavio njegov udarac.

Lazio je poveo sa 2:0 u73. minuti, kada je Ciro Immobile pogodio sa bijele tačke i to jeku napada i bolje igre Rome.

Konačan rezultat minutu prije kraja postavio je Cataldi.

Pred kraj utakmice bilo je mnogo nervoze na terenu, Džeko je dobio žuti karton, te se posvađao sa pola ekipe Lazija, a nedugo nakon toga Aleksandar Kolarov je dobio crveni karton i put u svlačioniocu, za kraj loše noći Rome.

Šta su htjeli postići: Jedna od najpoznatijih glumica preminula prije više od sedmicu, a to je objavljeno tek danas

Nakon nekoliko decenija otvoreno progovorio o svemu: Brega je mnogo volio Tita, ali mu je opasno zamjerio jednu stvar