in

Preko kupa do Evrope! Atomci u transu, TOŠK u četvrtfinalu Kupa BiH!

Fudbaleri TOŠK-a iz Tešnja plasirali su se u četvrtfinale Kupa Bosne i Hercegovine nakon što su na domaćem terenu bez većih problema pregazili GOŠK sa visokih 4:0.

Domaći tim je odigrao izuzetno dobru utakmicu u kojoj su potpuno nadigrali Gabeljane, a do vodstva su stigli u 38. minuti preko Nuhanovića.

Samo minut kasnije GOŠK je mogao doći do izjednačenja, ali su se domaći fudbaleri uspjeli odbraniti i sačuvati prednost do kraja prvog poluvremena.

TOŠK je bolje otvorio i drugo poluvrijeme i preko Nuhanovića u 52. minuti stigao do još jedne prilike, ali je nije iskoristio. I u nastavku je TOŠK nastavio sa atacima na gostujući gol, a pritisak je urodio plodom u 71. minuti kada je Dino Kalesić krunisao lijepu akciju svog tima i poentirao za 2:0.

Igrala se 82. minuta kada je Hasić sa bijele tačke povećao vodstvo na 3:0, da bi konačan rezultat 4:0 postavio Dizdarević u 89. minuti susreta.

Dobru utakmicu odigrali su Mladost Kikači i Sloga, a koja je nakon regularnog dijela završena 2:2, pa se pristupilo izvođenju penala koji su pripali Slogi.

Iako je Sloga bolje ušla u utakmicu i u prvih nekoliko minuta stvorila dvije dobre šanse, Mladost je prva došla do vodstva u šestoj minuti preko Avdibašića. Samo nekoliko minuta kasnije Mladost je mogla povećati prednost, ali je Mujkanovićev udarac završio pored gola. U 15. minuti zaprijetila je i Sloga, ali je golman Mladosti bio na visini zadatka i sjajno odbranio udarac Karamana sa tri metra.

Kako se poluvrijeme bližilo kraju, tako je i ritam igre opadao, da bi Mladost odlično otvorila drugo poluvrijeme i već u 47. minuti povela sa 2:0 preko Avdibašića, da bi minut kasnije Mujkanović propustio veliku šansu za 3:0.

Sloga je u 63. minuti uspjela smanjiti rezultat na 2:1, a onda u 90. doći i do potpunog izjednačenja preko Komarčevića koji je bio strijelac i prvog gola.

Na kraju je Sloga i ostvarila plasman u četvrtfinale boljim izvođenjem jedanaesteraca, a njima su se pridružili i fudbaleri Klisa koji su također ‘fudbalskom lutrijom’ izbacili Rudar iz Prijedora nakon što je regularni dio utakmice završen 2:2.

U ostalim utakmicama Zvijezda Gradačac bila je bolja od Zvijezde 09 sa 2:0, te će i oni igrati u četvrtfinalu – prenosi sport1.ba.

Kako je teslićki zet postao britanski ‘špijun’?

Poskupljuje grijanje u Doboju, ispaštat će samo građani: Cijene u entitetskim institucijama ostaju nepromijenjene!