Spektakularan pogodak na EURU dugo će se pamtiti: Patric Shick šokirao sve golom sa skoro pola terena!

Patrick Schick spektakulranim golom oduševio sportsku javnost.

Patrick Schick, napadač reprezentacije Češke, u duelu sa Škotskom (koji još traje) postigao je već dva gola, a drugi će se sigurno vrtjeti po TV ekranima i internet portalima. ‘Špic’ Češke je drugi gol postigao tačno sa sredine terena, i donio svom timu dvostruku prednost u duelu sa Škotskom.

Jedan od najljepših momentata dosadašnjeg EP-a desio se u 52. minuti. Škotska je imala napada, a Hendry je pokušao šutirati sa nekih 25 metara, lopta se odbila od odbranu Češke i došla do centra terena, gdje je bio Schick.

Napadač Češke vidio je da je golman Marshall daleko izašao, te je odmah briljantno šutirao pogodivši mrežu nominalnog domaćina – javlja N1.

Schick je bio strijelac i za 1:0 u 42. minuti, kada je dobro reagovao glavom na centaršut Coufala.

Češka i Škotska se nalaze u grupi D sa Engleskom i Hrvatskom.