Turski reprezentativac podijelio fotografiju sa Džekom uz zastave Turske i BiH, Dijamant ga zove “bratom”

Edin Džeko nastavio je svoj golgeterski niz protiv Fiorentine u meču u kojem su Nerazzuri slavili važnu gostujuću pobjedu rezultatom 3:1, a Dijamant je bio u centru pažnje i nakon utakmice.

Džeko je postigao svoj četvrti pogodak u dresu Intera poslije kornera Hakana Calhanoglua za vodstvo Intera 2:1, a turski internacionalac je nakon susreta na društvenim mrežama podijelio njihovu zajedničku fotografiju iz svlačionice, koja je pobrala veliki broj lajkova.

Na fotografiji objavljenoj na Twitteru Calhanoglu je u opisu stavio tursku i bosansku zastavu.

Fotografiju je na Instagramu komentarisao i Džeko, koji je Calhanogluu napisao “brate”.

Turski veznjak i bh. napadač pokazali su se vrlo kompatibilnim te su odlično počeli sezonu u Interu. Džeko je Calhanogluu asistirao na meču protiv Genoe, a sada mu se Hakan “revanširao”.

U razgovoru za italijansku televiziju DAZN nakon utakmice Džeko je pohvalio trud i kvalitet obje ekipe u utakmici u kojoj se njegov pogodak pokazao odlučujućim.

“Svi golovi su mi važni, a još je bolje ako pomognu timu. Ovo je velika timska pobjeda, a mi smo pokazali da smo odlična ekipa.

U prvom poluvremenu smo se mučili zahvaljujući Fiorentini koja je također izvrsna ekipa. U nastavku smo bili konkretniji i postigli smo dva brza gola koja su preokrenula meč”, rekao je Džeko, koji je dodao da se odlično slaže i s Lautarom Martinezom u vrhu napada.

Inter u narednom kolu čeka novi težak ispit kada na svom terenu dočekuje Atalantu.