Bh. taekwondoista Nedžad Husić ostao bez finala Olimpijskih igara, ali ostaje borba za bronzu

Bh. taekwondoista Nedžad Husić nažalost nije uspio da se plasira u finale Olimpijskih igara.

On je u polufinalu izgubio od Uzbekistanca Ulugbeka Rashitova rezultatom 28:5.

Ipak, ne treba padati u očaj jer će Husić imati još jednu priliku da donese našoj zemlji prvu medalju. Bit će to u meču za treće mjesto protiv poraženog iz duela Sinden – Zhao.

Borba za bronzu na rasporedu je u 14.15 sati po našem vremenu, barem tako piše na zvaničnoj

stranici Olimpijskih igara.

Podsjetimo, on se jučer plasirao u polufinale u kategoriji do 68 kilogarama. U četvrtfinalu savladao je Egipćanina Mahmouda Abdulrahamana 8:7.

Husić je prethodno u osmini finala superiornom pobjedom savladao je domaćeg predstavnika Ricardo Suzuki, rezultatom 22-2 na point gap.

Husić je član Teakwando kluba Novi Grad i višestruki državni prvak BiH, a skoro je na Evropskom prvenstvu u Sofiji osvojio srebro.