Dijamant je konačno dobio nasljednika: Fantastični bosanski gorostas Smail Prevljak zabio dva gola protiv Kazahstana!

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine u Nur-Sultanu protiv Kazahstana vodi sa 2-0 u presudnom meču u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2022. godine.

Oba gola za Zmajeve postigao je neumoljivi Smail Prevljak očiti nasljednik Edina Džeke.

Prvobitno je pogodio nakon asistencije Miroslava Stevanovića u 25. minutu meča.

U 66. minuti Prevljak postiže drugi gol i donosi veliko vodstvo našem timu! Opet je Stevanović ubacio s desne strane, Džeko je promašio loptu na prvoj stativi, ali je na pravom mjestu bio Prevljak koji nakon prijema lopte pogađa za 2:0. Veliko vodstvo našeg tima!

Ranije u 62. minutu kolosalna šansa za Zmajeve. Cimirot je bio sam ispred gola Kazahstana, ali je s nekih sedam metara nabio loptu visoko preko gola.

Dugo se nije desilo da reprezentacija BiH vodi sa 2-0 protiv nekoga u gostima, a pobjedu nismo dočekali toliko dugo da se i ne sjećamo kada smo zadnji put trijumfovali.