Finale Evropskog prvenstva u fudbalu: Nakon velike drame i penala pobjedu u triler završnici odnijela je Italija, Englezi tuguju

Fudbalske reprezentacije Engleske i Italije odigrali su finale Evropskog prvenstva.

Poveli su Englezi i to golom Lukea Shawa u drugoj minuti meča. Bio je to veliki šok za Italijane.

Kane je povukao napad, odigrao desno za Trippiera, a on sjajno nabacio na drugu stativu za lijevog beka Engleske koji udarcem u prvu stativu zabija za rano vodstvo.

Nakon brojnih napada na poluvrijeme su Englezi otišli sa vodstvom od 1-0.

Ipak, početkom drugog poluvremena Italija se “zahuktava” i nakon kornera Leonardo Bonucci poravnava na 1-1.

Cristante je ubačaj iz kornera prenio na drugu stativu, Verratti je pucao glavom, Pickford uz pomoć stative odbranio, ali na odbijenu loptu natrčava talijanski stoper Bonucci i zabija za izjednačenje.

Meč je nakon regularnih devedeset minuta igre otišao u produžetke.

Ni nakon produžetaka nismo dobili pobjednika pa će sve odlučiti “penal lutrija”.

Nakon izvođenja penala pobjedu je odnijela reprezentacija Italije! Golman Donarumma je junak!