Gdje god dođe, nađe se u centru pažnje: Edin Džeko u prvoj utakmici za Inter postigao gol

Bh. napadač Edin Džeko postigao je gol na zvaničnom debiju za Inter u susretu 1. kola italijanske Serije A protiv Genoe za vodstvo svog tima od 4:0.

Džeko je gol postigao u 88. minuti nakon centaršuta Artura Vidala, a on je sjajno glavom pogodio nebranjeni dio mreže.

Za Džeku je današnji meč jubilarni 200. u Seriji A, a ovo mu je bio 86. pogodak u najjačem prvenstvu Italije. Pored toga, upisao je 40 asistencija.

Upravo u današnjem meču Džeko je stigao do 40. asistencije i to kada je dodao loptu do Calhanoglua koji je pogodio za 2:0.

Inter je fantastično otvorio meč u sezoni u kojoj brane titulu prvaka, a do vodstva stižu u šestoj minuti kada je Škrinjar nakon ubačaja Calhanoglua iz kornera glavom pogodio za 1:0.

Samo osam minuta nakon toga bh. napadač Edin Džeko primio je jednu loptu na sredini terena, sačuvao je i sačekao Calhanoglua da se otvori, a nakon što mu je dodao loptu turski igrač je sjajno pogodio za 2:0.

Za Džeku je ovo 40. asistencija u Seriji A, a današnji susret mu je jubilarni 200 u italijanskom prvenstvu.