Izvještaj UEFA-e o Džeki: Bosanski dijamant, genijalac, maestro…

Izvještaj UEFA-e o Džeki: Bosanski dijamant, genijalac, maestro...

Edin Džeko je heroj Rima, a odavno i Bosne i Hercegovine.

Kapiten fudbalske reprezentacije naše zemlje protiv Barcelone odigrao je jednu od najboljih utakmica u karijeri i vodio je Romu do velike pobjede. Vučica je slavila sa iznenađujućih 3:0 i tako se plasirala u polufinale Lige prvaka.

Dijamant je pogodio u 6. minuti, potom je izborio jedanaesterac, a onda osam minuta prije kraja Barcelonu dovršava Grk koji je omražen u BiH, Kostas Manolas.

Džekina partija je oduševila sve, a reporter Benjamin Gladwell, koji je za UEFA-u pratio meč sa Olimpica bio je očaran nastupom najbljeg igrača BiH u historiji.

– Kakav majstorski pogodak. Džeko je bosanski dijamant, genijalac, maestro… Odigrao je sjajan meč kao i cijela Roma. Bilo je zadovoljstvo pratiti ovaj meč koji će ući u historiju, kada je u pitanju Liga prvaka – konstatovao je Gladwell.

Povezani tekst —–> Džeko i saigrači zaplakali nakon čudesne pobjede protiv Barcelone (VIDEO)