Kakvo samo srce imaju: Fantastična košarkaška reprezentacija BiH nakon 22 godine na Evropskom prvenstvu pobijedila favoriziranu Belgiju!

Ženska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine danas je na Eurobasketu pobijedila favoriziranu reprezentaciju Belgije.

Ovo je prvi nastup naših košarkašica na smotri najboljih evropskih reprezentacija nakon pune 22 godine.

U prvoj četvrtini naše košarkašice su imale dvocifrenu prednost, ali Belgijanke su u drugom dijelu meča pojačale tempo tako da se na poluvrijeme otišlo sa rezultatom 51:47.

Početkom drugog poluvremena zabilježen je dinamičan meč, a Nikolina Babić i Milica Deura vezanim trojka povećavaju vodstvo naše na reprezentacije na plus 6.

Ipak, do kraja treće četvrtine, Beligijanke su se uspjele vratiti, ali koševima Jonquel Jones u posljednju dionicu meča ušlo se sa rezultatom 51:47.

Početkom četvrte četvrtine “egal”, ali onda su naše košarkašice “prelomile” i pokazale kakvo srce imaju. U trenutku dok je na semaforu stojao neriješen rezultat ,Anđela Delić postiže jednu, a Nikolina Babić dvije trojke zaredom i ekspresno povećavamo prednost na plus 9!

Do kraja meča naše su reprezentativke mirno privele igru kraju. Pobijedili smo sa 70:55.