Prvi reket svijeta Novak Đoković oduševio reakcijom nakon što mu je navijač prekinuo pobjednički govor

Novak Đoković u pobjedničkom govoru nasmijao publiku.

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković pobijedio je Denisa Shapovalova nakon gotovo tri sata igre te je tako izborio finale Wimbledona.

Tokom trijumfalnog govora na terenu dogodila se i jedna zanimljiva situacija.

Naime, nakon što je Đoković govorio već gotovo pet minuta, neko mu je iz publike dobacio nešto što se u prijenosu nije moglo jasno razumjeti.

“Previše govorim, je li?” pitao je nasmijani Đoković i tako zaradio ovacije tribina.

Ovu situaciju pogledajte na 3:45 priloženog videa.

Novak je tokom govora nahvalio svog protivnika koji je teren napustio u suzama nakon poraza u tri seta (7:6, 7:5, 7:5).

Đokovićev protivnik u njegovom 30. finalu na Grand Slam turnirima bit će Italijan Matteo Berrettini koji je sa 3:1 nadigrao Poljaka Huberta Hurkacza.

Ukoliko uspije osvojiti svoj šesti vimbldonski trofej, Đoković će doći do 20. Grand Slam naslova i izjednačiti se s Rogerom Federerom i Rafaelom Nadalom. Finale je na rasporedu sutra.