Rukometaši BiH odigrali sjajan meč protiv Njemačke, ali su na kraju poraženi

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine je u 5. kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u dvorani u Bugojnu dočekala Njemačku. Meč je okončan rezultatom 24:26.

Nijemci su bili ti koji bi imali prednost, ali su naši rukometaši predvođeni raspoloženim Ovčinom, Malinovićem i Perićem stizali rezultat.

Prvih 30 minuta okončano je neriješenim rezulatom 15:15. Nastavak je počeo slično kao i prvo poluvrijeme. Smijenjivali su se timovi u vodstvu te niko nije uspijevo da se odlijepi. Nijemci su u 50. minuti otišli na +2 preko Kuhna.

U 53. minuti Benjamin Burić brani sedmerac, a na drugoj strani Senjamin Burić zabija za 22:23 i vraća nas u igru. U posljednje dvije minute ušlo se pri vodstvu gostiju 24:25. Herceg je imao šut za izjednačenje, ali je Wolff odbranio njegov udarac. Nijemci su svoj napad iskoristili za konačnih 24:26, piše Sportsport.ba.

Ovaj poraz ne znači da je Bosna i Hercegovina ostala bez šansi za plasman na Euro jer će nam u posljednjem kolu protiv Austrije biti potreban bod ili pobjeda za plasman na završni turnir bilo kao jedna od dvije prvoplasirane ekipe u grupi ili kao jedna od najboljih trećeplasiranih selekcija.

Najbitnije vijesti iz BiH, regije, dijaspore i svijeta pratite OVDJE.