Sjajna mlada bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar ispisala je historiju: Na Svjetskom kupu u Kazanu, osvojila je bronzu!

Sjajna mlada bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar ispisala je historiju osvojivši bronzanu medalju na Svjetskom kupu u disciplini 100 metara delfin.

Pudar je izborila danas treće finale na ovogodišnjem Svjetskom kupu u Kazanu, a danas je došla i do prve medalje.

U pitanju je disciplina 100 metara delfin na kojoj je Pudar isplivala vrijeme 57.39. To je za našu zemlju prva medalja u historiji ovog takmičenja.

Zlatnu medalju je u ovoj disciplini osvojila Emma McKeon sa 55.63, dok je treća bila Maria Ugolkova.

Uspjeh mlade bh. plivačice još je veći s obzirom na to da je nastupala u konkurenciji sa seniorkama, a tek joj je 15 godina.

“Bosno i Hercegovino budi ponosna, imaš na koga. Lana Pudar treće mjesto na Svjetskom kupu u Kazanu u disciplini 100 metara delfin s vremenom 57.39. Prva medalja u historiji BiH na Svjetskom kupu. Kapa do poda Lana, čestitke trenerima Aleni i Goranu. Idemo dalje, nema stajanja”, saopštili su iz Laninog Kluba vodenih sportova Orka – prenio je Klix.

Podsjetimo, prethodno je Lana nastupala u finalnim takmičenjima u disciplinama 50 i 200 metara delfin.