in ,

Tužan kraj Zmajeva u Beču: Austrija ide na Evropsko prvenstvo

Poraz Zmajeva

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine izgubila je večeras od Austrije u posljednjem meču kvalifikacija za Evropsko prvenstvo i tako se oprostila od još jednog nastupa na Evropskom prvenstvu. U čudnoj utakmici domaćin je slavio i plasirao se na prvenstvo.

Bh. tim sjajno je otvorio meč pa je već nakon desetak minuta igre imao sjajno vodstvo od tri gola razlike. Sve je izgledalo sjajno, a konačno smo počeli poentirati s krila što u ovim kvalifikacijama nismo često radili.

I baš kad se činilo da imamo Austrijance i da ćemo večerašnji meč rutinski odvesti na svoj mlin, na scenu su stupile poljske sudije koje su katastrofalno vodile meč. Svirali su nam sve živo, sedmerce, isključenja, čak i korake.

Ali ni to nije pomoglo Austrijancima da dođu u vodstvo pa se na odmor otišlo s rezultatom 17:17. Mislili smo da će u drugom dijelu sudije barem malo ublažiti kriterije i da ćemo u tom pogledu biti ravnopravni.

Sudije jesu bile bolje u nastavku, ali onda su Zmajevi potpuno zablokirali. Austrijanci su negdje u 40. minuti meča potpuno preuzeli igru i stigli do velikih 31:26. Do kraja meča BiH se malo uozbiljila, pogodila neke napade, ali vremena za konačni preokret nije bilo.

Austrija je na kraju slavila pobjedu 34:32 i plasirala se na Evropsko prvenstvo.