Velež večeras protiv Elfsborga, osiguran direktan prenos uz komentatorsku “palicu” Marjana Mijajlovića

Fudbaleri FK Veleža odigrat će večeras jednu od najvažnijih utakmica u sezoni na Grbavici, gdje ih čeka revanš utakmica trećeg kola kvalifikacija za UEFA Konferencijsku ligu protiv Elfsborga.

Utakmica će se igrati od 20 sati na sarajevskom stadionu Grbavica.

Mostarci imaju solidan rezultat iz prvog meča u Švedskoj gdje je na Boras Areni u Geteborgu bilo 1:1, pa će našem klubu trebati bilo kakva pobjeda kako bi izborili plasman u doigravanje gdje ih skoro sigurno čeka nizozemski Fejenord.

Velež, klub iz Mostara, jedini preostali bh. predstavnik u evropskim takmičenjima u prvoj utakmici u okviru trećeg kola kvalifikacija Konferencijske lige, poveo je golom Slaviše Radovića u 32. minuti utakmice. Samo dvije minute kasnije u 34. minuti meča Elfsborg je golom Pera Fricka izjednačio na 1:1.

Velež je na putu do trećeg pretkola kvalifikacija za Konferencijsku ligu eliminisao Corelaine iz Sjeverne Irske i AEK iz Grčke.

Meč možete pratiti na FACE TV-u, a meč počinje u 20.00 sati, naravno uz komentatorsku podršku Marjana Mijajlovića.