Veliko iznenađenje na Olimpijskim igrama u Tokiju, hladan tuš za Amerikance u režiji Francuske: NBA zvijezde pale na zadatku…

Veliko iznenađenje na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Košarkaši Francuske su napravili senzaciju i pobijedili Sjedinjene Američke Države u prvom kolu olimpijskog turnira rezultatom 83:76.

Američki Dream Team je odlično otvorio utakmicu grupe A. Nakon prve četvrtine imao je prednost 22:15, a na poluvremenu 45:37.

No, Francuzi su odigrali fenomenalno u nastavku susreta. U vodstvo su prešli krajem treće četvrtine (55:54), te smo do kraja susreta gledali izjednačen meč.

U samom finišu Francuzi su bili bolji rival, te su sasvim zasluženo slavili i otvorili turnir pobjedom.

Evan Fournier je predvodio Francuze sa 28 poena, dok je na drugoj strani Jrue Holiday ubacio 18 poena.

U drugom susretu grupe A Češka je pobijedila Iran rezultatom 84:78. U drugom kolu 28. jula SAD će igrati protiv Irana, a Francuska protiv Češke  – prenio je Klix.