in ,

VIDEO Zmajevi razbili učesnika Svjetskog prvenstva, fantastični Edin Višća zabio hat-trick!

Edin Višća
Edin Višća

Završila je prijateljska fudbalska utakmica između Južne Koreje i Bosne i Hercegovine, a Zmajevi su učesnika Svjetskog prvenstva pobijedili sa 3:1.

Ovo je šesti susret za selektora Roberta Prosinečkog, koji je do sada ostvario skor od tri remija, te dvije pobjede i poraz.

Prijateljski susret protiv Bosne i Hercegovine za Južnu Koreju je posljednja provjera pred domaćim navijačima u sklopu priprema za nastup na Svjetskom prvenstvu.

Reprezentacija BiH je u 28. minuti povela. Višća je iskoristio sjajnu asistenciju Ćivića.

Međutim vodstvo nije dugo trajalo. Već u narednom napadu Južnokorejanci su izjednačili na 1:1. Strijelav je Lee J-S.

Do kraja poluvremena reprezentacije BiH ponovo dolazi u vodstvo. U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena ponovo je pogodio raspoloženi Višća za 2:1.

Višća je pokazao da je nezaustavljiv. U 79. minuti ponovo je pogodio i kompletirao hat trick.