Edin Džeko nemilosrdan prema “Crvenim đavolima”, Dijamant je ponovo postigao gol velikom Manchester Unitedu, ali Roma ipak nije prošla dalje…

Fudbaleri Manchester Uniteda i Villarreala su se plasirali u finale Evropske lige nakon večerašnjih uzvratnih mečeva polufinala u Rimu i Londonu.

Roma je dočekala Manchester United i pokušala je nemoguće – stići 6:2 iz prvog susreta.

Kada je Edinson Cavani u 39. minuti doveo goste u vodstvo činilo se da su sve nade izgubljene, no u 57. minuti Edin Džeko je odlično ispratio akciju i nakon ubačaja Pedra s pet metara glavom pogodio prazan gol za 1:1.

Džeko je ovim pogotkom na 11 utakmica u svim takmičenjima protiv Manchester Uniteda postigao devet pogodaka i upisao dvije asistencije.

Samo tri minute kasnije Bryan Cristante je pogodio za 2:1 i igrači Vučice su krenuli na sve ili ništa. Već u narednom napadu Džeko je imao novu veliku priliku, ali je De Gea sjajno odbranio njegov udarac.

Taj promašaj je kažnjen u 69. minuti kada je Bruno Fernandes centrirao, a Cavani glavom postigao efektan gol za 2:2. Konačnih 3:2 postavio je mladi Nicola Zalewski u 83. minuti susreta.

U Londonu je Arsenal dočekao Villarreal, izvijestio je Klix. U prvom susretu Španci su slavili rezultatom 2:1 i jasno je bilo da Arsenalu minimalna pobjeda 1:0 donosi prolazak dalje.

Najbolje šanse za to imao je Pierre-Emerick Aubameyang koji je dva puta pogodio stativu, najprije u 27., a potom i u 80. minuti susreta, te je susret završen bez pogodaka.

Gosti iz Španije su na taj način uspjeli odbraniti stečenu prednost iz prvog meča i zasluženo su se plasirali u finale.

Finale između Manchester Uniteda Villarreala će se igrati u poljskom Gdanjsku 26. maja.

Podsjetimo, od iduće sezone Romu će voditi kontroverzni Jose Mourinho i bit će zanimljivo vidjeti kakvu ulogu će odrediti Edinu Džeki.