Futsaleri BiH pobjedom nad Rumunijom i to u gostima stigli na korak do Evropskog prvenstva!

Futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je večeras u Bukureštu selekciju Rumunije sa 3:2, u trećem kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Nizozemskoj.

Izabranici selektora Ive Kreze upisali su tako treću pobjedu kojom su otvorili vrata plasmanu na EP, te s maksimalnih devet bodova drže ubjedljivo vodstvo na tabeli grupe 4.

BiH je u prvom poluvremenu imala prednost od 2:0, zahvaljujući golovima Radmilovića u 9. i 17. minuti, ali su domaći igrači u drugom dijelu uspjeli anulirati zaostatak golovima Ferreire u 24. i Mateija 36. minuti. Pobjedu reprezentaciji BiH donio je Ivanković u 39. minuti.

Iste selekcije ponovo će odmjeriti snage 10. marta u Zenici.

U drugom meču trećeg kola u grupi 4 sutra se u Vranju sastaju Srbija i Sjeverna Makedonija.