Čudesan gol Zrinjskog u Evropi u stilu Bake Sliškovića, “Lagao bih kad bih rekao da sam gađao”: Pogledajte eurogol Jankovića protiv Tobola

Nogometaši Zrinjskog su sinoć pobijedili kazahstanski Tobol rezultatom 1:0 u prvom susretu 3. pretkola Konferencijske lige, a strijelac jedinog pogotka bio je Niko Janković u 76. minuti susreta.

Prvak Bosne i Hercegovine je ovom pobjedom napravio veliki korak ka plasmanu u play-off.

Jankovićev pogodak sasvim sigurno konkuriše za jedan od najljepših u evropskim utakmicama ove sezone.

Janković je u 76. minuti u stilu Blaža Sliškovića pogodio direktno iz kornera za veliko slavlje Plemića.

Nakon meča Janković je priznao da nije želio postići pogodak.

“Lagao bih kad bih rekao da sam gađao. Nisam gađao”, priznao je Janković u intervjuu na kraju meča.

No, da nije slučajnost pokazuje podatak i da je Janković u prošlom kolu Premijer lige BiH protiv Leotara zamalo postigao identičan pogodak.

Ipak, lopta se od stativu odbila golmanu trebinjske ekipe direktno u ruke – javlja Klix.

“Uigrana je akcija da ide lopta prema golu, tako da ima i tu nešto”, poručio je Janković.