Evropsko prvenstvo je i zvanično gotovo: U fantastičnom meču nakon produžetaka prvaci su postali Francuzi!

Rukometaši Francuske postali su novi prvaci Evrope nakon što su danas u spektakularnom finalu Evropskog prvenstva pobijedili selekciju Danske rezultatom 33:31. Francuskoj je ovo četvrta titula prvaka Starog kontinenta i prva nakon 2014. godine. Danska je ostala na dvije titule, dok je Švedska neprikosnovena s pet naslova. Zanimljivo da su ove dvije selekcije i prošle godine igrali finale Svjetskog prvenstva koje je pripalo Danskoj pa je ovo svojevrsni revanš Francuza.

Obje selekcije su se od početka utakmice izmjenjivale u vodstvo, a prvi put do dva gola prednosti došla je Francuska kod rezultata 6:4. Uzvratili su potom i Danci koji su u nekoliko navrata imali dva gola prednosti.

Ipak, drugi dio prvog poluvremena protekao je ponovo u ujednačenoj i spektakularnoj igri dvije najbolje ekipe Starog kontinenta pa nije iznenađenje što se na odmor otišlo s rezultatom 14:14.

Inače, u prvom poluvremenu briljirao je danski golman Emil Nielsen koji je imao čak 11 odbrana za prvih 30 minuta igre.

Danska je početkom drugog poluvremena došla i do najveće prednosti od tri gola (17:14), ali se onda probudila Francuska.
Zaigrali su aktuelni svjetski viceprvaci odličan rukomet pa su sedam minuta prije kraja meča došli i do izjednačenja (23:23). Dvije minute kasnije su i poveli, ali Danska se na krilima Hansena ponovo budi te je regularni dio meča okončan rezultatom 27:27.

Nakon prvo produžetka bilo je 29:29, a onda su u nastavku Francuzi zaigrali bolje i na kraju došli do velike pobjede i slavlja.

Najbolji u redovima Francuske bio je Ludovic Fabregas s osam pogodaka, dok je Nedim Remili postigao pet – prenosi Klix.

S druge strane, Mikkel Hansen je postigao devet, a Mathias Gidsel sedam golova.

Dancima nije pomogao ni fenomenalni golman Emil Nielsen koji je meč završio sa čak 15 odbrana.

Prvi produžetak ponudio je četiri gola, po dva na obje strane, te se u drugi produžetak ušlo pri rezultatu 29:29.

Drugi produžeak su bolje odigrali Francuzi koji su na kraju ostvarili pobjedu od 33:31.

Pogledajte odlučujući gol meča i poslušajte reakciju publike.