Italija nakon velikog preokreta srušila Srbiju i nanijela joj prvi poraz na Svjetskom prvenstvu

Košarkaši Italije šokirali su Srbiju u prvoj utakmici drugog kruga na Mundobasketu koju su savladali nakon velikog preokreta rezultatom 78:76 (23:19: 17:23: 19:20: 19:14). Azzurri su se tako još jednom pokazali kao nerješiva enigma za Orlove koje su savladali I četvrti put na posljednjih pet međusobnih utakmica.

Nakon Eurobasketa i kvalifikacija za Olimpijske igre Italijani su tako Srbijance savladali i na Svjetskom prvenstvu.

Tok meča:

Obje ekipe su u meč ušle dosta nervozno. Ispočetka šut nije služio nikoga, a onda su Italijani nanišanili šuterske sprave.

U prvoj su četvrtini pogodili čak pet trojki iz isto toliko pokušaja i taj dio igre riješili u svoju korist s 23:19.

Srbija se nakon toga vraća iz mrtvih i na odmor odlazi s minimalnom prednošću.

U većem dijelu treće četvrtine Orlovi su igrali sjajnu odbranu i dugo Talijane držali na svega četiri postignuta poena, ali Italija brzo uzvraća.

Izabranici Svetislava Pešića su imali i 16 poena prednosti u tom dijelu igre, ali je Fontecchio mini serijom vratio svoju ekipu u život.

Italija je na krilima ovog igrača nastavila i u posljednjoj dionici i tako došla do velike pobjede nad jednim od favorita turnira.

Fontecchio bio prvo ime meča

Upravo je Fontecchio bio prvo ime ovog susreta sa 30 postigutih poena, dok je Spissu dodao 14, a Datome 10.

Kod poraženih Bogdanović je bio najefikasniji sa 18 koševa i upravo je njegov užasan šut za tri poena (1 od 13) na kraju koštao Srbiju poraza u ovom duelu – prenosi Klix.