Junak Salko Nargalić ima još poznatijeg djeda: Zabio je golove u 91. i 93. minuti za pobjedu u evropskom debiju Tuzla Citya!

Salko Nargalić (20) upisao se u zlatnu historiju FK Tuzla City.

Ne samo da je prvi strijelac za ovaj klub na europskom debiju Tuzle, nego je još uz to svojim golovima u 91. i 93. minuti donio pobjedu 0:2 na gostovanju u San Marinu.

Nargalić je bio vrlo kratak i jasan nakon sjajne utakmice.

“Sjajni utisci, dobio sam priliku, iskoristio je – zabio dva gola, hvala Bogu. Sada da nastavimo ovako” poručio je Nargalić.

Inače ovaj bivši napadač mladih selekcija Sarajeva, a kasnije i Željezničara, ima još poznatijeg djeda.

To je kultni sarajevski ugostitelj Sejo Brajlović, inače poznat kao čovjek koji nesebično pomaže ljude u potrebi, a posebno sportiste kojima je nebrojeno puta pomogao kroz direktnu finansijsku pomoć, ali i organizaciju ishrane za cijele timove.

Revanš utakmica igra se za sedam dana na stadionu Grbavica u Sarajevu.

Podsjetimo, pobjednik dvomeča Tuzla City – Tre Penne u drugom pretkolu igrat će protiv nizozemskog AZ Alkmaara.

Inače, da se radi o velikom fudbalskom talentu potvrdio je i kapiten bh. tima koji je prije nekoliko godina gostovao kod Brajlovića.

Edin Džeko je tada imao samo riječi hvale za Salku Nargalića, unuka Seje Brajlovića, koji u to doba sa dosta uspjeha nastupao u omladinskim kategorijama Sarajeva.