Rusija nemoćna pred fantastičnim bh. odbojkašima: Bosna i Hercegovina je prvak Evrope!

Bh. tim odigrao je zaista vrhunski meč i savladao dosadašnjeg prvaka sa 3:0, po setovima 25:17, 28:26, 27:25.

Otvaranje utakmice donosi odličnu igru bh. selekcije. Dominirali su izabranici Ifeta Mahmutovića od prvog poena i na kraju u prvi set riješili u svoju korist rezultatom 25:17.

Drugi set ponudio je mnogo više neizvjesnosti. Ekipe su osvajale poene u serijama na otvaranju meča, a zatim se uglavnom igralo poen za poen.

Imao je bh. tim prednost od 21:18 u drugom setu. Ipak, Rusi potom vežu četiri poena i dolaze do vodstva od 22:21.

Ključne poene u ovom setu ipak osvaja selekcija BiH. Nakon velike borbe set je dobijen sa 28:26 za prednost od 2-0.

Rusi bolje ulaze u treći set. Oni su bili ti koji su kontrolisali rezultat, ali se bh. selekcija nije predavala i uspjela je da spasi dvije set lopte, te da dođe do 24:24.

Potom je bh. tim uspješno završio posao kod rezultata 25:25. Došao je do naredna dva poena, seta za 27:25 i osvajanja titule prvaka Evrope.

Selekciji Bosne i Hercegovine ovo je 10. naslov prvaka Evrope i prekinuta je četverogodišnja dominacija Rusa – prenosi sportsport.