Velika čast za Muhameda Bešića, ogroman transparent, navijači Ferencvaroša ga sjajno dočekali

Muhamed Bešić se nakon sedam godina vratio u Mađarsku i ponovo obukao dres Ferencvaroša iz kojeg je 2014. godine otišao u Everton. Bešić je sinoć ponovo debitovao za mađarski tim protiv Fehervara, a prilikom ulaska u igru dobio je velike ovacije navijača.

Ferencvaroš je pobijedio 1:0, a bh. fudbaler je u igru ušao u 80. minuti. Samo tri minute po ulasku Bešića, Ferencvaroš je stigao do gola vrijednog tri boda. Strijelac je bio Rajan Mae (Ryan Mmaee).

Inače, Eldar Čivić je odigrao svih 90 minuta za Ferencvaroš, Stjepan Lončar je igrao do 80. minute kada ga je zamijenio Bešić, dok zbog povrede u timu nije bilo Adnana Kovačevića. U timu Fehervara nije bilo Kenana Kodre i Armina Hodžića.

Što se Bešića tiče, on je za Ferencvaroš igrao od 2012. do 2014. godine, a u tom periodu je odigrao 47 utakmica. Postigao je jedan gol, a nakon dobrih partija i na Svjetskom prvenstvu u Brazilu 2014. godine, napravio je transfer u Everton vrijedan oko pet miliona eura.