Zagonetna poruka legendarnog Sergeja Barbareza nakon bruke u Banja Luci

Derbi meč dosadašnjeg dijela sezone u Premijer ligi odigran je u Banja Luci gdje su Borac i Sarajevo podijelili bodove. Nakon meča, na društvenim mrežama se oglasio i legendarni reprezentativac BiH Sergej Barabrez. Završeno je bez pobjednika, rezultatom 1:1 iako je bordo tim vodio do finiša susreta.

Ajdin Hasić je doveo Sarajevo u vodstvo da bi u 95. minuti Banjalučani iz ofsajda golom Kvržića.

Ponovo su sudije u centru pažnje, kada igra Borac, po ko zna koji put od početka nacionalnog šampionata Bosne i Hercegovine.

Izjednačujući gol Banjalučani su došli do poravnanja, međutim iz čiste nedozvoljene pozicije.

U trenutku kada je Cortes šutirao glavom prema golu Bordo tima, tri igrača su bila u nedozvoljenoj poziciji.

Međutim, sudijska trojka na čelu sa Mateom Musom, nije pokazala ofsajd i Borac je stigao do boda na ovom meču.

Hasan Nanić i Goran Ilinčić bili su pomoćnici Musi.

Još uvijek nije poznato, koji od pomoćnika Nanić ili Iliković je “spavao” i zažmirio na očiglednu ofsajd poziciju.

Zanimljivo je da su i mediji širom regiona prenijeli jučerašnju blamažu sa Gradskog stadiona u Banja Luci.

Srpski Kurir ostao je iznenađen kako još uvijek u našem prvenstvu nije uveden VAR, “NEMAJU VAR, OVO JE KATASTROFA! Evropa u šoku zbog NEVIĐENE LAKRDIJE na derbiju u komšiluku! Pogledajte odluku u 95. minutu (VIDEO)“, glasila je objava.

Također i naši zapadni susjedi prenijeli su slijed jučerašnjih dešavanja na veoma sličan način. Index.hr ostao je začuđen kakav su gol suci priznali, “Pogledajte kakav gol su suci priznali u 95. minuti derbija u Premijer ligi BiH”

A nešto slično, napisao je i gol.hr, “Nevjerojatna odluka sudaca u BiH: Pogledajte kakav su gol priznali u 95. minuti”.

Nakon meča, na društvenim mrežama se oglasio i legendarni reprezentativac BiH Sergej Barabrez sa porukom:

“Svugdje zadnji gasi svijetlo, samo u nas prvi…”, napisao je Barbarez.