Bh. stručnjak odveo Dinamo do senzacionalne evropske pobjede u Španiji: Mnogima je začepio usta nakon kritika!

U terminu od 21 sat odigrane su još četiri prve utakmice 1/16 finala Konferencijske lige. Jasno, pažnja regiona bila je usmjerena na duel Betis – Dinamo Zagreb kojeg vodi bh. stručnjak i bivši fudbalski reprezentativac Bosne i Hercegovine Sergej Jakirović. GNK Dinamo Zagreb je slavio rezultatom 0:1 u prvoj utakmici 1/16 finala Konferencijske lige koju je u Španiji igrao protiv Betisa. Mnogima je Jakirović začepio usta nakon kritika!

Domaći tim u petoj minuti je imao dobru šansu. Fekir je tražio Williana Josea, ali mu se lopta od Theophilea i Mišića odbila ravno u noge. Dobro je pucao, ali Nevistić odbija u korner.

To je bilo gotovo sve od uzbuđenja sve do 59. minute kada je domaći tim imao novu šansu. Fekir je odlično ubacio iz kornera, Cardozo je dobio skok, ali nije dobro zahvatio loptu koja odlazi malo pokraj gola.

Odličan udarac Bulata s nešto više od 20 metara u 68. minuti, lopta je otišla malo pokraj gola.

Igrala se 73. minuta kada su igrači Dinama tražili penal i dobili ga. Balakin je pogledao snimak, vidio da je Riad igrao rukom u svom kaznenom prostoru i pokazao na bijelu tačku.

Odgovornost je preuzeo Bruno Petković – javlja Sportsport.ba. Golman Betisa je pogodio stranu, ali nije mogao odbraniti i to je bilo 0:1.

Nova šansa za Betis u 83. minuti. Fekir je ubacio, Riad šutirao glavom, ali brani Nevistić i spašava goste iz prijestolnice Hrvatske koji na kraju slave veliku pobjedu.

Dinamo je pet minuta kasnije spasila i stativa.

Sjajan udarac Williana Josea iz slobodnjaka, Nevistić je bio svladan, ali je stativa spasila goste.