Biser iz bh. dijaspore: Potencijalni Zmaj danas je zabio tri gola u Njemačkoj, sjajan je zaista!

Potencijalni reprezentativac Bosne i Hercegovine Haris Tabaković donio je Herthi pobjedu nad Braunschweigom u šestom kolu njemačke 2. Bundeslige. Zabio je hat-trick i praktično sam donio tri boda s kojim će Berlinci napustiti opasnu zonu

Hertha želi da se vrati u Bundesligu i to na pogon Bosanaca. U napadu ima “Švicarca” Tabakovića koji je zabio sedam golova u prvih šest kola, a tu je i reprezentativac BiH Smail Prevljak.

Smail Prevljak je danas ostao na klupi, ali je svoj šou imao upravo Tabaković, koji je zabio hat-trick i praktično sam donio tri boda s kojim će Berlinci napustiti opasnu zonu.

Prvi je gol postigao u 38. minuti, potom je u nadoknadi prvog dijela iskoristio penal, a onda u 72. minuti pogodio za konačnih 3:0.

Ovo je definitivno najbolja partija bivšeg mladog švicarskog reprezentativca u karijeri.

Nedavno je u razgovoru za njemački Kicker otkrio kako je spreman zaigrati za BiH.

“Imam dva pasoša. Igrao sam za omladinske selekcije Švicarske i tu je moj dom.

No, imao sam uvijek vezu s Bosnom i Hercegovinom jer dva srca kucaju u mojim grudima”, rekao je Tabaković za Kicker i dodao.

“NSBiH je pokazao interes, postoje neke formalnosti koje se moraju odraditi, ali sam spreman na to.

Uvijek sam govorio da sam otvoren za obje selekcije i vidjet ćemo ko će prvi da reaguje.

Ako su u NSBiH ozbiljni spreman sam da igram za državu mojih roditelja”.

Bivši napadač bečke Austrije je trenutno prvi strijelac druge Bundeslige i jedan od najboljih igrača u tom rangu takmičenja, te će sasvim sigurno sada još više biti na oku Kodre i njegovih pomoćnika.

Herthi je ovo bila druga pobjeda i sa šest bodova sada je izvan opasne zone, a u narednom kolu će u goste sjajnom Holsten Kielu, koji je trećeplasirani tim na tabeli – prenosi Sportsport.ba.