Borba za četvrtfinale Lige prvaka: Edin Džeko predvodi napad Intera u najbitnijem meču ove sezone, evo gdje možete gledati

Večeras nas očekuju dva revanš susreta 1/8 finala Lige Šampiona. Inter gostuje Portu, dok Man. City dočekuje Leipzig.

Porto – Inter (21:00 sati, Arena Sport)

Inter našeg Edina Džeke u Portugal stiže sa jednim golom prednosti i pokušat će sačuvati prednost i plasirati se u 1/4 finale Lige Šampiona, prvi put od sezone 2009/2010 kada je Mourinhov Inter i osvojio vrh Europe.

U prvoj utakmici Inter je bio bolji rival, pogotovo nakon crvenog kartona fudbalera Porta, a jedini gol postigao je Lukaku u završnici utakmice.

Edin Džeko je prvi susret počeo od prve minute i igrao do 58. minute. Talijanski, ali i svjetski mediji Džeku najavljuju od prve minute u tandemu sa Lautarom Martinezom.

Oba tima su trenutno na drugim pozicijama u svojim prvenstvima. Inter je izgubio trku za prvo mjesto, zaostaju 18 bodova, dok Porto kasni za Benficom osam bodova.

U redovima Porta neće biti Evanilsona, Joao Marcela, Maixedoa, te Otavija koji je dobio crveni karton u prvoj utakmici. Također, upitan je nastup sjajnog veznjaka Joao Marija.

Za Inter neće igrati Dalbert i Gosens, a još uvijek nisu dovoljno oporavljeni Correa i Škriniar.

Utakmica se igra na stadionu Dragao od 21:00 sati uz direktan prijenos na Areni Sport.

Glavni sudija na meču je Poljak Marciniak.

Manchester City – RB Leipzig (21:00 sati, Arena Sport)

U prvoj utakmici u Njemačkoj vidjeli smo remi 1:1, ali je City veliki favorit za plasman u narednu rundu, ali i veliki favorit za sami kraj Lige Šampiona.

Za vikend je City teško slavio kod Crystal Palacea sa 1:0, a Leipzig je bio siguran protiv Monchengladbacha 3:0.

ČITAJTE I OVO: Sin Hasana Salihamidžića, Nick se oglasio nakon poziva u reprezentaciju BiH!

I ovaj meč se igra od 21:00 sati uz prijenos na Areni Sport.