Bosna i Hercegovina je ponosna! Lana Pudar na Evropskom prvenstvu osvojila Ε‘esto mjesto u disciplini 100 metara delfin!

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar uz mnogo sreΔ‡e ipa je nastupila u danaΕ‘njem finalu Evropskog prvenstva u malim bazenima koje se odrΕΎava u rumunskom Otopeniju. Pudar je prije dva dana osvojila evropsku bronzu u disciplini 200 metara delfin, a onda je jučer ispala u polufinalu discipline 100 metara delfin.

Za plasman u finale, vjerovali ili ne, nedostajala joj je samo jedna stotinka, poőto je prvih osam takmičarki izborilo plasman u finale, a ona je zavrőila na devetom mjestu.

To znači da je mlada bh. plivačica bila postavljena za prvu rezervu.

Iako se to ne deΕ‘ava često, jedna takmičarka koja je trebala nastupiti u finalu je odustala, a umjesto nje za medalju Δ‡e se boriti sjajna 17-godiΕ‘njakinja iz Mostara.

“Ipak nismo zavrΕ‘ili sa ovogodiΕ‘njim velikim finalima.

Upravo smo od glavnog delegata evropskog prvenstva obavjeΕ‘teni da je doΕ‘lo do jedne odjave nastupa u finalu, te da Δ‡e naΕ‘a Lana Pudar kao prva rezerva nastupiti u večeraΕ‘njem finalu discipline 100m delfin koje je na programu u 17:13h”, saopΔ‡ili su iz Kluba vodenih sportova Orka uoΔ‡i utrke i dodali:

“Ponekad je u sportu kao i u ΕΎivotu potrebno imati i malo sreΔ‡e. Ako je iko tu sreΔ‡u zasluΕΎio, onda je to naΕ‘a Lana”, dodali su iz kluba.

Nakon svega Lana Pudar je u finalu na 100 metara delfin osvojila Ε‘esto mjesto.

Podsjetimo, najbolja bh. plivačica Lana Pudar je ranije na Evropskom prvenstvu u Rumuniji u malim bazenima u disciplini 200 metara delfin osvojila treΔ‡e mjesto.

Pudar je tako ostvarila novi veliki uspjeh osvojivΕ‘i bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u malim bazenima koje se odrΕΎava u rumunskom Otopeniju.

Lana je tada finalnu utrku isplivala u vremenu 2:04.45 i doΕ‘la do bronzane medalje i postavila novi juniorski evropski rekord.