Bosna i Hercegovina je ponosna! Maestralna Lana Pudar na Svjetskom kupu četvrta u disciplini 100 metara delfin

Najbolja bh. sportistkinja Lana Pudar nastavila je sa sjajnim izdanjima ove sezone, ovaj put na Svjetskom kupu u mađarskoj prijestolnici, Budimpešti. Nastupila je u finalnoj utrci na Svjetskom mitingu u Budimpešti u disciplini 100 metara delfin.

Lana je pružila još jedan sjajan nastup i zauzela četvrto mjesto i tako ostala nažalost bez medalje koja je joj je izmakla za 18 stotinki u disciplini 100 metara delfin.

Prvo mjesto osvojila je sjajna Kineskinja Zhang Yufei kojoj je ovo treće zlato u discipilini delfin (200m, 50m, 100m).

Druga je bila šveđanka Louise Hansson sa vremenom 57:61, a treća Alexandria Perkins (Australija) sa vremenom 58:08, Lana je zauzela četvrto mjesto sa vremenom 58:26.

Iz Mađarske naša najbolja sportistkinja nosi medalju sa 200 metara delfin, gdje je osvojila drugo mjesto u Budimpešti.

Inače, Lana je danas bila najmlađa učesnica u finalnoj utrci sa samo 17 godina.