Bruka: Prestrašno je ono što je Jusuf Nurkić sinoć doživio u Americi, bijesne navijači NBA

Phoenix Sunsi su sinoć upisali novi poraz, a bolji od njih bili su Philadelphia 76-ersi koji su slavili rezultatom 112:100. Susret je definitivno obilježila situacija iz završnice druge četvrtine kada je centar Philadelphie Joel Embiid još jednom pokazao svoju prgavu stranu.

Nurkić je solidno počeo meč i imao je devet poena u prvom poluvremenu, no dobio je lakat u lice od Joela Embiida zbog kojeg je morao na klupu.
Ukazala mu se pomoć, a u nastavku je smogao snagu i nastavio.

Scena je bila zaista potresna, a navijači NBA sada zbog svega bijesne na društvenim mrežama.

Embiid je vodeći loptu bez ikakve potrebe laktom u glavu udario Nurkića, zbog čega je kažnjen “flagrant 1 prekršajem”.

Ono što je zanimljivo, a što najbolje i ilustruje karakter ovog igrača, jeste da je Embiid nakon brutalnog udarca upućenog Nurkiću, pao na parket i pokušao imitirati prekršaj.

To su primijetili NBA fanovi i u komentarima žestoko kritikovali centra Philadelphije 76ersa.

Za 22 minute Nurkić je stigao nadomak double-double učinka s 11 poena, devet skokova i pet asistencija.

Što se tiče samog meča, 76ersi su imali prednost od samog starta pa do kraja meča, uz trenutke u kojima su se gosti vraćali, ali nisu mogli do preokreta.

Embiid je bio najefikasniji u pobjedničkom timu s 26 poena, dok je jedan manje dodao Kelly Oubre. Kod Phoenixa Kevin Durant je postigao 31 poen, a dvocifren je bio i Erick Gordon s 13.

To je za Phoenix četvrti poraz u šest utakmica i sigurno nije zadovoljavajući start za tako ambicioznu ekipu. S druge strane, Philla ima četiri pobjede i samo jedan poraz.

Pogledajte snimak i kako je Embid udario Nurkića.