Čudesni Edin Džeko zabio Milanu u Superkupu Italije i srušio veliki rekord Cristiana Ronalda!

Veliki milanski derbi koji je odigran u saudijskom Rijadu u okviru Superkupa Italije, za Edina Džeku će ostati upisan zlatnim slovima. Inter je savladao Milan meču na stadionu koji je odabran pod specijalnim okolnostima, ali kakva je ovo noć za Dijamanta!

Kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko postigao je večeras fantastičan pogodak protiv Milana u Superkupu Italije.

Naš napadač je mrežu gradskog rivala zatresao u 21. minuti na stadionu Kralja Fahda u Saudijskoj Arabiji.

Bila je to akcije Milana s lijeve strane kada je Bastoni iz slobodnog udarca uposlio Džeku.

Naš napadač se fenomenalno oslobodio svog čuvara i onda matirao namoćnog Tatarusanu.

Bio je to pogodak za 2:0 jer je Inter već od 10. minute poveo golom Dimarca koji je iskoristio dobro dodavanje Barelle.

Na kraju Inter slavio sa 3-0. Zadnji gol na meču postigao je Lautaro Martinez.

Posebna noć za “Dijamanta”

Kapiten reprezentacije BiH tako je postao najstariji strijelac u istoriji tog takmičenja (večeras se igra 35. izdanje Superkupa Italije), a sa trona je skinuo Portugalca Cristiana Ronalda.

Portugalac je 20. januara 2021. godine u Superkupu pogodio za Juventus u pobjedi protiv Napolija (2:0), a tada je imao 35 godina i 350 dana.

Džeko danas ima 36 godina i 307 dana.

Informaciju o rekordu Džeke je objavio i ugledni Goal na svom Twitter profilu.

Inače, iskusnom 36-godišnjem Džeki ovo je bio 14. pogodak u sezoni u kojoj je zabilježio ukupno 32 nastupa u svim takmičenjima. Tome je dodao i sedam asistencija.

U Seriji A je postigao sedam golova, dok je po tri pogotka zabio igrajući u Ligi prvaka te u Ligi nacija za reprezentaciju BiH.

Pogledajte kako je fantastično pogodio Edin večeras.