Dodik sa Zeljkovićem i Tegeltijom uz podignuta tri prsta bodrio Borac u Beču, a onda je stigao hladan tuš iz bh. dijaspore: Tabaković zabio za slavlje domaćina!

Predsjednik RS-a Milorad Dodik bodri nogometaše Borca na susretu 2. pretkola Konferencijske lige protiv Austrije u Beču, a na tribinama su mu se pridružili i predsjednik NS BiH Vico Zeljković i prvi čovjek banjalučkog kluba Milan Tegeltija.

Kako je objavio na Twitteru prije utakmice, Dodik je najavio dolazak i nada se prolasku banjalučkog sastava.

“Bodriću u Beču Borac na prvom meču drugog pretkola Lige konferencija protiv Austrije. Budimo uz Borac i nadajmo se prolasku u naredno kolo.

Podržavao sam i nastaviću da podržavam Borac i radujem se svakom novom uspjehu koji ostvari”, naisao je Dodik.

Na fotografijama koje je potom objavio u njegovom društvu su snimljeni Zeljković i Tegeltija, a Dodik je napisao: “Aj, Borac!”.

Nakon prvih 45 minuta utakmice u Beču nije bilo golova i 0, nakon čega je Dodik napisao:

“Odlična prezentacija Borca u prvom poluvremenu. RS je dobila sjajan tim i nadam se dobrom rezultatu.”

Stigao hladan tuš iz bh. dijaspore

Ipak, Borac je poklekao u 94. minuti kada je Haris Tabaković postigao jedini gol za pobjedu Austrije i bolan poraz Banjalučana.

Inače, Tabaković je iz Švicarske, ali nosi porijeklo iz Bosne i Hercegovine.

Kada se činilo da će Borac izvući remi, u posljednim sekundama susreta Austrija je stigla do pobjede kada je Tabaković matirao Ćetkovića za konačnih 1:0 u 90+4. minuti susreta.

Uzvratni susret se igra idućeg četvrtka na Gradskom stadionu u Banjoj Luci. Ekipa koja prođe dalje igrat će u trećem pretkolu protiv pobjednika duela Ordabasy – Legia.

Naredna prepreka Borca bi, u slučaju da izbaci bečku Austriju, bio pobjednik duela Ordabasy – Legia.