Džanan Musa igra u sjajnoj formi, Real Madrid dominira!

Real Madrid je nevjerovatan ove sezone na košarkaškoj sceni, a dominaciju su nastavili i u španskoj ACB ligi u utakmici 13. kola. Na svom parketu su deklasirali Gran Canariu rezultatom 97:71. Od samog početka utakmice bilo je jasno da gosti sa Kanarskih otoka nemaju šta tražiti u španskoj prijestolnici.

Prvu četvrtinu Real je dobio sa 31:14 i bilo je jasno u kojem smjeru i ova utakmica.

Kraljevi su na startu meča završili stvari u ovoj utakmici tako da je do kraja bilo samo rutinsko odrađivanje posla do konačnih 97:71.

Susret je već riješen u prve četiri minute kada je Real vodio s nestvarnih 14:0, a prvu četvrtinu Kraljevi su riješili u svoju korist rezultatom 31:14.

Na poluvremenu je Real imao prednost 54:37, te je već tada susret bio uskraćen bilo kakve neizvjesnosti.

Džanan Musa ovaj put nije počeo susret u startnoj petorci, a na kraju je za 18 minuta imao učinak od 15 poena, te je bio drugi strijelac ekipe.

Svi igrači Reala su se upisali u strijelce.

Najbolji igrač madridske ekipe danas je bio Mario Hezonja koji je ubacio 19 poena, od čega čak 15 u prvoj četvrtini susreta.

Dvocifreni su bili i Fabien Causeur s 13, Walter Tavares sa 12, te Vincent Poirier s 10 poena.

Realu je ovo bila 12. pobjeda u prvenstvu, te sada imaju dvije pobjede više od drugoplasirane Unicaje.

Real Madrid je ubjedljivi lider u prvenstvu s omjerom 12-1, a samo imaju domaći poraz od Unicaje u ovoj sezoni rezultatom 93:99.

Gran Canaria je sa druge strane na sedmoj poziciji s omjerom 7-6 i glavni cilj kluba će biti plasman u play-off po završetkur egularnog dijela sezone.