Džanan Musa “prelomio” meč Eurolige u korist Real Madrida, pobijedili su u gostima Panathinaikos!

Košarkaši Real Madrida su nezaustavljivi ove sezone na oba fronta, a ove sedmice uspješno su odradili duplo gostovanje u Atini u okviru Eurolige. Nakon trijumfa protiv Olmypiacosa u 12. kolu 71:77, Real je večeras u 13. kolu savladao i Panathinaikos.

Konačan rezultat ne semaforu glasio je u korist Madriđana 78:90, a Real je prelomio utakmicu u trećoj četvrtini koju je dobio 10:26.

Držala je Panata egal prvo poluvrijeme, Real je na odmor otišao sa poenom prednosti na semaforu je pisalo 45:46.

Musa “prelomio”

Međutim u trećoj četvrtini uraganska igra Kraljeva ponovo na krilima našeg Džanana Muse kojem očigledno godi drugo poluvrijeme posebno treća četvrtina.

Musa je u prvom poluvremenu ubacio samo tri poena, a na kraju je susret završio sa 14 poena, dva skoka i tri asistencije.

On je na parketu proveo nešto više od 20 minuta.

Meč je ponovo prelomio Džanan Musa koji je prvi dio završio sa svega tri poena, ali je u trećoj četvrtini pogodio tri veoma bitne trojke i tako doprinio na sjajan način.

Odličan i Hezonja

U Realu je odličan bio Hezonja sa 19 poena, Deck je ubacio 16 poena, dodao pet skokova i tri asistencije.

Kod domaćeg Panathinaikosa Nunn je odigrao još jednu odličnu partiju i meč završio sa 24 ubačena poena – javlja Sportsport.ba.

Real je sad ana omjeru 12-1 i ubjedljivi je lider Eurolige, dok je Panata na omjeru 6-7 i očekuje je grčevita borba za play-off ove sezone.