Džanan Musa se našalio sa novinarom iz Srbije nakon ulaska u finale Eurolige: “Kad tebe vidim…”

Džanan Musa je drugu godinu zaredom izborio finale Eurolige sa Realom iz Madrida, a nakon pobjede nad Olimpijakosom bio je dobro raspoložen u razgovoru sa Darkom Plavšićem sa Sport Kluba iz Srbije. Ostala je još samo jedna prepreka na putu ka odbrani titule, a to je drugi grčki velikan, Panatinaikos.

Na pitanje kako se osjeća, Musa je u šali odgovorio:

„Kad tebe vidim kao kamermana, odmah znam da je dobro“ i nastavio:

„Osjećaj je neverovatan, da imaš priliku da osvojiš nešto dva puta zaredom. To je bio plan od početka sezone. Mislim da smo ovo zaslužili.“

Ostala je još samo jedna prepreka na putu ka odbrani titule, a to je drugi grčki velikan, Panatinaikos.

Košarkaši Real Madrida plasirali su se u finale Eurolige nakon što su večeras su Berlinu u drugom polufinalu play-offa pobijedili Olymapikos rezultatom 87:76.

Aktuelni prvak Evrope je fantastično otvorio utakmicu i u prvoj četvrtini je postigao čak 28 poena. Stečenu prednost su održavali sve vrijeme do odlaska na odmor, a prvo poluvrijeme je okončano rezultatom 56:37 za Real.

Olympiakos je znatno bolje igrao u nastavku utakmice, a uoči posljednje četvrtine smanjili su zaostatak na 13 poena.

Međutim, Real je smogao snage u posljednjoj četvrtini te nije dozvolio Olympiakosu da se razmaše pa su na kraju sasvim zasluženo izborili finale Eurolige.

Sjajnu utakmicu za Real ponovo je odigrao košarkaš iz Bosne i Hercegovine Džanan Musa. Naš as je na terenu proveo 26 minute i za to vrijeme postigao 20 poena, što je bilo najviše od svih u redovima Reala. Tome je dodao i tri skoka te dvije asistencije.
S druge strane, Peters i Mckissic su bili najefikasniji kod grčkog tima s 23, odnosno 17 postignutih poena.

Finale između Real Madrida i Panathinaikosa igra se u nedjelju s početkom u 19:00 sati.