Edin Džeko u Turskoj dobio najbolji mogući poklon za rođendan, dan je spasio “superzamjena” Mitchy Batshuayi!

U okviru 30. kola turske Super Lige sastali su se Trabzonspor i Fenerbahce. Istanbulski tim je u novoj drami slavio veliku pobjedu, na kraju je bilo 2:3. Sve je sjajno krenulo po Fener. Već u 13. minuti Fred je na asistenciju Tadića pogodio za 0:1. Kombinacija istih igrača u nadoknadi prvog dijela. Ponovo Tadić asistira, a za 0:2 pogađa Fred.

Na startu drugog dijela trener domaeg tima umjesto Fernandeza na teren šalje Bardhija i on mu se odužio pogotkom u 63. minuti.

Do izjednačenja Trabzonspor dolazi u 78. minuti. Dosuđen je penal, a precizan je bio Trezeguet.

Kartal tada iz igre vadi Džeku i Szymanskog, a šalje Dursuna i Batshuayija. Samo četiri minute kasnije belgijski napadač pogađa za veliku pobjedu Fenera. Asistirao mu je upravo Dursun i možemo reći da je trener Fenera pogodio s izmjenama.

U devetoj minuti nadoknade je Livaković zaustavio jedan dobar pokušaj Višće, da bi nakon toga hrvatski golman bio pogođen s tribina u lice, nakon čega mu se ukazivala pomoć – javlja Sportsport.ba

Edin Džeko, inače, danas slavi 38. rođendan i sigurno bi mu on bio uništen da je Fener prokockao pobjedu, no dan je i njemu i ekipi spasio Michy Batshuayi.

Dodajmo i to da je kod domaćeg tima svih 90 minuta igrao bivši bh. reprezentativac, Edin Višća.

Nakon ove utakmice razlika između Galate i Fenera je opet dva boda.

Galatasaray je na vrhu s 81 bodom, dok dva boda manje ima Fenerbahce. Trabzonspor je treći sa 49 bodova.

S današnje dvije asistencije Dušan Tadić je došao do 11. u sezoni.

Drugi je asistent lige iza našeg Harisa Hajradinovića koji ima 13 u dresu Kasimpaše.