Fantastična mostarska sirena Lana Pudar u finalu Svjetskog kupa u disciplini 200 metara delfin osvojila peto mjesto!

Lana Pudar je večeras u finalu Svjetskog kupa u disciplini 200 metara delfin ostvarila odličan rezultat osvojivši peto mjesto.

Pudar će još plivati i 50, odnosno 100 metara delfin na Svjetskom kupu.

I ostali bh. predstavnici na takmičenju u Berlinu ostvarili su solidan rezultat.

Osim Lane Pudar, jutros je u kvalifikacijama na Svjetskom kupu u Berlinu nastupila i Iman Avdić. Ona se nažalost nije uspjela plasirati u finale u disciplini na 400 metara slobodnim stilom.

U svojoj kvalifikacionoj grupi zauzela je drugu poziciju s vremenom 4:12.24, ali zbog činjenice da su djevojke iz ostalih kvalifikacionih grupa bile brže, Avdić je ostala bez finala.

Bh. plivači David Vučić (18) i Jovan Lekić (19) se nisu uspjeli plasirati u finale Svjetskog kupa u Berlinu u disciplini 100 metara delfin.

Obojica su nastupila u kvalifikacionoj grupi 3 u kojoj su zauzeli su 6. i 7. mjesto.

Podsjetimo, Lana Pudar se nedavno sa Evropskog prvenstva iz Rima vratila sa dvije medalje.

Prvo je osvojila bronzanu medalju na 100 metara delfin stilom, a nakon toga je osvojila zlatno u disciplini 200 metara delfin.

S vremenom od 2:06,81 Pudar je postavila rekord Bosne i Hercegovine. Također, to je bilo četvrto najbolje vrijeme u historiji ove discipline kada su u pitanju plivačice starosti 16 godina i mlađe.

Bolje rezultate od Lane ostvarile su samo Summer McIntosh iz Kanade, Amerikanka Mary Meagher i Suzuka Hasegawa iz Japana.