Fenomenalni Edin Džeko proslavio jubilej, ispisao historiju bh. fudbala i s dva gola donio pobjedu Interu u gostima kod Sassuola

Fudbaleri Intera su u 9. kolu italijanske Serije A savladali Sassuolo u gostima rezultatom 2:1, a junak pobjede Nerazzurra je bio Edin Džeko.

Kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine je postigao oba pogotka za milansku ekipu i donio joj peti trijumf ove sezone u domaćem prvenstvu.

Ispisao historiju

Do prvog pogotka je Džeko došao u 44. minuti nakon uigrane akcije iz kornera, a reprezentativac BiH je dočekao loptu u petercu i rutinski je poslao u mrežu.

To je Džeki bio jubilarni 100. pogodak u italijanskom prvenstvu.

Sassuolo je poravnao nakon sat vremena igre kada je Davide Frattesi pogodio na asistenciju Rogerija.
Samo 15 minuta kasnije Džeko se još jednom upisao u strijelce i donio pobjedu svojoj ekipi.

Džeko je tako, nakon stotog gola, postigao i 101. gol u Seriji A. Bravo majstore!

Nakon ubačaja s lijeve strane Henrikha Mkhitaryana Džeko je glavom pogodio za konačnih 2:1.

Inter je na ovaj način prekinuo niz od dva uzastopna poraza i za sada će Simone Inzaghi ostati na klupi milanske ekipe – javio je Klix.

Sassuolo – Inter 1:2 (Frattesi 60’ – Džeko 44’, 75’)