Historija je ispisana: Raduj se Bosno i Hercegovino, zlato je upravo Lana Pudar osvojila na Evropskom prvenstvu!

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar već više od godinu dana od kako se pojavila na medijskoj sceni oduševljava svojim nastupima. Sada nam je donijela zlato sa Evropskog prvenstva!

Tako je bilo i danas.

Naime, naša “zlatna ribica, kako je njen otac zove, je ostvarila na Evropskom prvenstvu veoma zapažen rezultat.

U finalu utrke na 200 metara delfin Pudar je osvojila zlato!

Podsjećamo, Lana Pudar u ponedjeljak je osvojila bronzanu medalju u utrci na 100 metara delfin na Evropskom prvenstvu u Rimu, što je prvo odličje za BiH na velikim plivačkim takmičenjima.

Pudar je na društvenoj mreži Instagram podijelila fotografiju kojom je i otkrila kome je posvetila ovaj veliki uspjeh.

“Za rođendan najboljoj mami u Evropi (a i šire)”, napisala je tada Lana uz fotografiju.

Naime, Laninoj mami Nadi Pudar u ponedjeljak je bio rođendan pa vjerujemo da je bronza kćerke iz Rima s velikog sportskog takmičenja sigurno najljepši poklon.

Najpoznatiji plivački portal na svijetu swimswam.com posvetio je članak Lani Pudar koja je osvojila bronzanu medalju na Evropskom u Rimu u disciplini 100 metara delfin, istakavši da je ponovo ispisala historiju svoje zemlje.

“Kao i nekoliko puta u protekloj godini, bosanskohercegovačka 16-godišnja Lana Pudar upisala se u historiju svoje zemlje.

U ženskom finalu na 100 metara delfin, postigla je najbolji rezultat u životu, završivši 3. sa vremenom 57.27.

Ova izvedba bolja je za 0,10 sekundi od njenog prethodnog rekorda koji je plivala na Serbian Openu u martu 2021. godine, a oborila je i državni rekord u ovoj disciplini.

Možda najvažnije, Pudar je još jednom ispisala nacionalnu historiju, osvojivši bronzanu medalju.

Njena brozna je prva medalja za BiH u plivanju na Evropskim prvenstvima”, navodi se između ostalog u članku posvećenom Lani na portalu swimswam.com.