Jusuf Nurkić izjavom nakon poraza od Njemačke pokazao karakter: “Moram bolje igrati kao lider, ali sudije su imale čudne odluke”

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine porežena je od Njemačke rezultatom 92:82 u 2. kolu Eurobasketa, a Jusuf Nurkić je nakon susreta kazao da je naš tim ipak dobro parirao favorizovanom domaćinu.

Nurkić je postigao 21 poen uz sedam skokova, ali to nije bilo dovoljno da izbjegnemo poraz.

“Nema vremena za žaljenje, dobra stvar je što je nova utakmica već sutra. Mislim da su navijači zadovoljni kako smo se borili.

Ne bih se vraćao na sudije, a presudile su naše izgubljene lopte. Ja moram bolje igrati kao lider ove ekipe.

Pokazali smo da možemo igrati sa svima, iako su sudije imale neke čudne odluke”, rekao je Nurkić nakon meča.

BiH sada ima jednu pobjedu i poraz na otvaranju Eurobasketa, dok Nijemci imaju oba trijumfa.

U narednom kolu BiH već sutra u 17:45 sati igra protiv Slovenije.

Podsjetimo, četiri najbolje ekipe iz grupe nastavljaju takmičenje u nokaut fazi.

Selektor Adis Bećiragić nije bio u potpunosti zadovoljan nakon poraza reprezentacije BiH od domaćina Njemačke.

Za razliku od utakmice protiv Mađarska, danas su samo Džanan Musa i Jusuf Nurkić ponovili fenomenalne partije iz prvog kola.

“Ne možete svaki dan od svakoga očekivati da igra na isti način. Igrali su zajedno i agresivno i to je dobro. Izgubili smo kontrolu u trećoj četvrtini. Ali opet smo pokazali snagu kada smo ih stigli. Zaista smo loše odigrali u trećoj četvrtini.

Momci su imali veliku želju da pred 20.000 ljudi pobijede domaćina i gotovo smo pobijedili. Sad je najbitnije da ih što prije oporavimo za naredne izazove”, rekao je Bećiragić nakon utakmice za Sport klub te zatim objasnio konflikt s njemačkom klupom i sudijama:

“Oni su gledali u mene i ja sam im rekao ‘šta gledate’ i to je to.”

Ponovo se potom osvrnuo na partiju ekipe te najavio nastavak grupne faze.

“Bitno je da igramo kao ekipa. Još uvijek imamo neke greške, ali čini mi se da igramo bolje. Bitno je da jedni druge osjećaju. Moramo što prije vratiti energiju.

Smatram da ćemo s ovom kvalitetnom igrom pobijediti barem dvije utakmice do kraja grupne faze, inšallah”, poručio je Bećiragić.