Jusuf Nurkić izvrstan u debiju za Phoenix na otvaranju NBA sezone, odmah upisao double-double

Bosanskohercegovački košarkaški reprezentativac Jusuf Nurkić na odličan način je debitovao za ekipu Phoenixa u pobjedi na otvaranju sezone kod Golden State Warriorsa rezultatom 108:104. Nakon izjednačene prve četvrtine, Sunsi su bili bolji u drugoj te na odmor otišli sa 15 poena prednosti, bilo je 61:46.

Ipak, Warriorsi su se vratili odličnom igrom u trećoj dionici meča, no u posljednjoj nisu imali dovoljno snage te je pobjeda otišla na stranu gostiju iz Arizone.

Posljednji koš na utakmici koji je ujedno donio i pobjedu Sunsima je postigao upravo naš centar.

On je na parketu proveo nešto više od 27 minuta i zabilježio double-double učinak od 14 poena.

Dodao je i isto toliko skokova te tri asistencije.

Sunse je do trijumfa vodio Devin Booker sa 32 poena, osam asistencija i šest skokova.

Kevin Durant je dodao 18 uz deset skokova te tri asistencije.

Okogie je susret završio sa 17 poena i pet skokova dok je još dvocifren bio Gordon sa deset poena i četiri skoka – prenosi Klix.

Golden State Warriors – Phoenix Suns 104:108 (28:28, 18:33, 40:19, 18:28)