Kakva drama na Eurobasketu u Njemačkoj: Zmajevi igraju fantastično protiv aktuelnog prvaka Evrope, pokazali smo da se možemo nositi sa najboljim reprezentacijama!

Drama u Kelnu. Zmajevi se fantastično nose sa apsolutnim favoritima i aktuelnim prvakom Evrope Slovenijom.

Rezultat je na kraju treće četvrtine, 73-72 za Sloveniju.

Igramo zaista srcem i momci daju sve od sebe.

Luka Dončić je u prvom poluvremenu šutirao 3/10, postigao je samo šest poena što dovoljno govori koliko su dobru odbranu Zmajevi odigrali.

Sjajno otvaranje naših momaka u drugom poluvremenu. Nakon preokreta i serije od 9-2 osam minuta prije kraja treće četvrtine smo vodili 58-54.

Podsjetimo da smo na poluvremnu gubili tri razlike.

Slovenci su vodili pola koša razlike na 6:48 do kraja meča. Dvoranom se ori “Bosna, Bosna”

Tricom Edina Atića i zakucavanjem Vrabca rezultat je 69-67 tri minute prije kraja četvrtine za Sloveniju.

Rezultat je na kraju treće četvrtine, 73-72 za Sloveniju, sjajna trojka Adina Vrabca!

Luka Dončić se popravio u drugom poluvremenu, ima 12 poena i sedam skokova na kraju treće četvrtine.

Džanan Musa prevodi naš tim sa 19, Roberson je dodao 14, Halilović 11 i Nurkić 10 poena.

Selektor bh. košarkaša Adis Bećiragić najavio je malo veću rotaciju u današnjem duelu te naglasio da će Sulejmanović biti više u igri nego u prva dva meča.

“Možda su Nurkić i Musa odigrali previše minuta. Ubacit ćemo Sulejmanovića malo više u rotaciju. Mislim da ćemo imati snage do kraja prvenstva.

Slovenci su igrali kasno sinoć, tako da i njih čeka teška utakmica. Ako ovako nastavimo, bit će to dobro. Sulejmanović i Gegić će biti dosta više u rotaciji, zavisi od njih koliko će biti fokusirani”, rekao je selektor.