Kapiten Miralem “Minja” Halilović se popeo među navijače nakon historijske pobjede protiv prvaka Evrope i poručio: “Ko su prvaci svijeta da i njih dobijemo?”

Košarkaški reprezentativci Bosne i Hercegovine ponosni su nakon velike pobjede nad evropskim prvakom Slovenijom u trećem kolu Eurobasketa.

“Mi smo pokazali sa svima da možemo igrat i Slovenija je nama danas kako bi rekao samo naišla, znači u ovom našem ritmu pobjeda nekih i to je to. ja sam jako uzbuđen, ovo je velika stvar. Ne bi stvarno govorio o svojoj igri”, rekao je Adin Vrabac.

“Mislim da smo cijelo vrijeme bili u kontroli, cijelo vrijeme smo bili tu u priključku, nismo im dali da se odvoje. Nismo imali velike padove kao protiv Njemačke”, rekao je kapiten reprezentacije Miralem Halilović.

Dodao je da uče iz grešaka svaku utakmicu.

“Učimo da treću četvrtinu treba uči jako kao na početku. Skinuli smo skalp viceprvacima Olimpijade i prvacima Evrope. Ko su svjetski prvaci, mogli bi i njih dobiti?”, rekao je Halilović.

istakao je da u narednim utakmicama moraju igrati još bolje i da reprezentacija BiH ima veliki potencijal.

“Može to još bolje, vjerovali ili ne, iako smo dobili Sloveniju koja je među najboljim ekipama vjerujte mi da još može bolje. rekao sam davno da možemo biti ‘dark horse’ ove grupe.

Mislim da nas sad svi moraju respektirati, moraju kad izađu s nama na teren dobro se pomučiti da nas dobiju.

Halilović se nakon toga popeo među BH Fanaticose na tribine i sa posebnim šalom naše reprezentacije poveo navijanje. Sjajne scene za kraj spektakla.

Fantastična igra naših Zmajeva zaista protiv aktuelnih prvaka Evrope Slovenije.

Pobijedili smo sa 97-93.

U nastavku vam donosimo tok drugog poluvremena.

Igramo zaista srcem i momci daju sve od sebe.

Luka Dončić je u prvom poluvremenu šutirao 3/10, postigao je samo šest poena što dovoljno govori koliko su dobru odbranu Zmajevi odigrali.

Sjajno otvaranje naših momaka u drugom poluvremenu. Nakon preokreta i serije od 9-2 osam minuta prije kraja treće četvrtine smo vodili 58-54.

Podsjetimo da smo na poluvremnu gubili tri razlike.

Slovenci su vodili pola koša razlike na 6:48 do kraja četvrtine. Dvoranom se ori “Bosna, Bosna”

Tricom Edina Atića i zakucavanjem Vrabca rezultat je 69-67 tri minute prije kraja meča za Sloveniju.

Rezultat je na kraju treće četvrtine, 73-72 za Sloveniju, sjajna trojka Adina Vrabca!

Luka Dončić se popravio u drugom poluvremenu, ima 12 poena i sedam skokova na kraju treće četvrtine.

Vodimo 75-72 na početku posljednje četvrtine trojkom Amara Gegića, ipak nakon faula Nurkića Goran Dragić pogađa, ali fula dodatno slobodno bacanje tako da je rezultat 75:54 osam minuta prije kraja meča.

Nije ugodno Slovencima, gube 77-75, sedam minuta prije kraja meča. Vrši se pritisak na sudije.

86-84 je rezultat pet minuta je do kraja utakmice! Roberson je pogodio još jednu trojku!

Roberson trojkom za 91-86, a samo je tri minute do kraja! Čak šest trojki je zabio i ima 18 poena trenutno!

93-89 pedeset tri sekunde prije kraja utakmice, Atić pogađa!

93-91 za naše momke 22 sekunde prije kraja!

Atić pogađa oba slovodna bacanja, vodimo 95-91!