Katastrofa Zmajeva u Slovačkoj, ovo je malo ko mogao očekivati!

Zmajevi gube sa 2-0 u utakmici 2. kola kvalifikacione grupe J za odlazak na Evropsko prvenstvo 2024. godine. Katastrofalno izdanje naših momaka na poluvremenu, gotovo da nismo prešli centar.

Naše vezni red djeluje vrlo nepovezano, odbrana je nesigurna, a napad se uopšte ni ne vidi.

Slovačka je povela golom Maka u 13. minuti. Nakon što su kratko izveli slobodan udarac, Mak je s distance pogodio donji Šehićev ugao i doveo domaći tim u vodstvo.

Naivno primljen gol naše ekipe.

Nova rupa u odbrani našeg tima, u 40. minuti Haraslín pogađa za 2:0 i donosi veliko vodstvo Slovačkoj već u prvih 45 minuta.

Cijelo prvo poluvrijeme smo bez prave šanse pred golom Slovačke. U najmanju ruku, zabrinjavajuća igra bh. tima.

Vrijeme prolazi, a naš tim još uvijek ne može doći do bilo kakve opasne situacije iz koje bi mogli ugroziti gol Slovaka.

Treba reći da je bh. dijaspora na zadataku te da se odazvala u velikom broju na stadionu u Slovačkoj.

Bez obzira na golove koji su postigli, Slovaci nastavljaju s napadima prema našem golu.

BiH: Šehić, Ahmedhodžić, Miličević, Saničanin, Dedić, Hadžiahmetović, Tahirović, Krunić, Gazibegović, Prevljak, Demirović.

Na klupi su: Vasilj, Pirić, Hadžikadunić, Kovačević, Duljević, Cimirot, Prcić, Gojak, Stevanović, Džeko, Bilbija, Kodro.

Edin Džeko nije potpuno spreman i baš kao i u Zenici i na večerašnjem susretu nalazi se na klupi – javio je Klix.

Raduje to što je sinoć trenirao, te se nadamo da će dobiti priliku za igru.

Sead Kolašinac je ranije otpao zbog povrede, te se on umjesto u Slovačku, vratio u Marseille i za njega su ponovo krenule obaveze prema klubu.

Od ranije nema ni Miralema Pjanića ni Muhameda Bešića, ali ukoliko ponovimo igru protiv Islanda jednostavno ne postoji način na koji nas Slovačka može pobijediti.

Slovačka: Dubravka, Pekarik, Vavro, Gyomber, Hancko, Kucka, Lobotka, Duda, Mak, Polievka, Haraslin.

Na klupi su: Rodak, Ravas, Tomič, Šatka, Suslov, Strelec, Benes, Hrošovsky, De Marco, Zrelak, Jirka Bero.

Zmajevi su u prvom kolu pobijedili Island rezultatom 3:0 u Zenici.