Košarkaški Zmajevi saznali protivnike u narednoj rundi kvalifikacija za SP, igramo protiv komšija, ali i prejake Francuske

Pobjedom nad Bugarskom BiH nastavlja kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo u košarci u Japanu, Indoneziji i Filipinima 2023. godine.

BiH je nastupala u grupi F i uz našu selekciju plasman dalje izborile su Litvanija i Češka koje idu u novoformiranu grupu.

Tu će im se u grupi od šest reprezentacije pridružiti Francuska, Crna Gora i Mađarska.

Prve tri ekipe u grupi plasiraće se na Svjetsko prvenstvo.

Litvanija i Francuska su prvi favoriti sa po pet pobjeda, četiri pobjede ima Crna Gora, a Mađarska, Češka i BiH imaju po tri pobjede.

BiH naredni meč igra 24. augusta u gostima protiv Crne Gore, dok će tri dana kasnije na svom terenu dočekati Francuze.

Za 11. novembar zakazan je meč između BiH i Mađarske, a 14. novembra naši najbolji košarkaši gostuju Francuskoj.

Posljednja dva kola igraju se u februaru 2023. godine. BiH će 23. februara pred svojim navijačima odmjeriti snage sa Crnogorcima, dok će 26. februaru u Mađarskoj igraju utakmicu posljednjeg kola.

U slučaju istog broja bodova kao naredni kriterij gledaće se međusobni omjer, koš razlika, te broj postignutih koševa.

Košarkaši Bosne i Hercegovine večeras su u Skenderiji u okviru šestog kola grupe F kvalifikacija za SP savladali Bugarsku sa 76:73.

BiH je prvo poluvrijeme riješila u svoju korist sa 40:36. Drugo poluvrijeme je ponudilo izjednačenu borbu, a na kraju su Zmajevi slavili sa 76:73 uz sjajnu trojku Muse za trijumf u zadnjim sekundama.

Najefikasniji u redovima BiH bio je Miralem Halilović sa 16 poena, slijedi Lazić sa 14 i Musa sa 13.

Prije našeg meča, Češka je kao gost savladala Litvaniju sa 83:72.