Lana Pudar se danas bori za medalju na Svjetskom prvenstvu, osiguran TV prijenos, evo gdje možete gledati trku…

Mlada bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar, nastupa danas u finalu 19. po redu Svjetskog prvenstva u vodenim sportovima u Mađarskoj.

Pudar će sa samo 16 godina biti najmlađa učesnica finala tako da je i sam plasman među osam najboljih na svijetu ogroman rezultat. Ona će učestvovati u utrci na 100 metara, disciplina delfin.

Podsjetimo da je Pudar do polufinala stigla s vremenom od 58.90 sekundi, a u polufinalu je imala nešto bolji rezultat – 57.67 sekundi.

To je bilo ukupno sedmo najbolje vrijeme polufinala.

Naša plivačica završila je na petom mjestu sa vremenom 57.67 i tako uspjela da se nađe u svjetskoj eliti.

Na prvom mjestu bila je Torri Huske sa vremenom 56.29 druga je završila Brianna Throssell sa 56.96, dok je kao treća cilj dotakla Louise Jansson.

Planirano je da finalna utrka počne u 18:10 sati, a osiguran je i TV prijenos pa je tako gledatelji mogu pratiti na drugom programu Hrvatske radiotelevizije (HRT2).

Važno je naglasiti da je za mladu Mostarku ovo debitantski nastup na seniorskim svjetskim prvenstvima u velikom bazenu.

Na ovom prvenstvu čekaju je nastupi još i u disciplinama 50 i 200 metara delfin – prenosi N1.