Lana Pudar svjetska viceprvakinja u disciplini 50 metara delfin: Osvojila je drugo mjesto na Svjetskom juniorskom prvenstvu

Najbolja bh. plivačica Lana Pudar (17) osvojila je drugo mjesto na Svjetskom juniorskom prvenstvu u disciplini 50 metara delfin.

Lana je današnju finalnu utrku na prvenstvu koja je održana u Izraelu isplivala u vremenu 26.26.

Prvoplasirana je bila Amerikanka Leah Shackley s vremenom 26.20 sekundi, dok je treća bila Japanka Mizuki Hirai s vremenom 26.53.

Rivalke Lani u finalu bile su Isabella Boyd (Australija), Lillian Slusna (Slovačka), Olivia Wunsch (Australija), Mizuki Hirai (Japan), Leah Shackley (Sjedinjene Američke Države), Celine Bispo (Brazil) i Bailey Hartman (SAD).

Podsjetimo, Lana je već ostvarila uspjeh na prvenstvu u Izraelu budući da je osvojila zlato u disciplini 200 metara delfin.

Međutim, danas se ne završava prvenstvo za Lanu budući da već sutra ujutro u 9:13 sati pliva kvalifikacionu utrku u preostaloj disciplini – 100 metara delfin.